Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
13-10-2018 00:00:00

Milletvekili Avcı, Hem Yatırımları İnceledi Hem Vatandaşı Dinledi

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı bir yandan Rize’deki yatırımları yerinde incelerken bir yandan da vatandaşlarla bir arada olmaya devam ediyor. Milletvekili Avcı bugün Muradiye ve Salarha Beldelerine ziyaretlerde bulunarak yatırımlarla ilgili bilgiler aldı. Milletvekili Avcı ilk olarak Muradiye Beldesine bağlı Soğuksu Mahallesine gitti. Burada vatandaşlarla bir araya gelerek onların sorun talep ve isteklerini dinledi. Daha sonra Muradiye Beldesine geçen Avcı Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı’dan Belediyenin çalışmaları hakkında brifing aldı. Türkiye’nin de gündeminde olan dere yataklarına yapılan binaların yıkım çalışmalarını inceledi.

Muradiye ziyaretinin ardından Salarha Belediyesine geçen Milletvekili Avcı Belediye Başkanı Hasan Kara’dan Belediyenin çalışmalarıyla ilgi bilgiler aldı. Salarha’daki vatandaşlarla bir araya gelerek onların sorunlarını ve isteklerini dinledi.

Milletvekili Avcı ziyaretler sırasında yaptığı açıklamada, “Meclis çalışmalarımızın dışındaki tüm zamanımızı memleketimize gelerek hemşerilerimizle bir arada olarak geçiriyoruz. Rize’mizin yatırımları başta olmak üzere hemşerilerimizin talep, istek ve önerilerini de dikkate alarak yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün de Salarha bölgemize gelerek Belediyelerimizin yapmış olduğu yatırım ve çalışmalarla ilgili bilgiler aldık. Hemşerilerimizle hem yerel konularla hem de ülke gündemiyle ilgili sohbet ettik. Muradiye Beldemizde dere üstüne yapılan binaların yıkım çalışmalarını inceledik.“ dedi.

Milletvekili Avcı Muradiye’de dere üstüne yapılan binaların Türkiye’nin gündemine oturduğunu belirterek, “Türkiye’nin gündemine gelen 7 katlı binanın yıkımı bir süre önce tamamlandı. Şimdi ise yaklaşık 40 yıl önce yapılan binanın yıkımı gerçekleştiriliyor. Dere yatağında tehlike arz eden bir binaydı. Bu binayla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kamulaştırma yoluna gitti. Buradaki amacımız hem vatandaşlarımızı mağdur etmemek, hem de oluşabilecek yeni hasarların tedbirlerini şimdiden almaya çalışmaktır. Bu bizim için son derece önemli.

Bu anlamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bölgeyi, pilot bölge olarak görüyor. Afetten zarar gören vatandaşlarımızın zararlarının giderilmesi konusunda çalışma yürütülüyor. Bir taraftan da yeni afetlere sebebiyet verebilecek alanlardaki sorunun ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar var. İklim koşulları da göz önüne alındığında bu bölge afete açık bir alan. Her yıl bu afetleri yaşıyoruz. Alınabilecek tedbirler var. Bu tedbirleri öncesinden alabilme konusunda bir gayret içerisindeyiz. Şuan itibarı ile sorun gördüğümüz alanların ortadan kaldırılması ve giderilmesi için bir çalışma yürütüyoruz. Rize’de son bir yılda yaklaşık 45 milyon liralık hasarın oluştuğu afet yaşandı. Rize her yıl bu durumlarla karşı karşıya kalıyor. Vatandaşlarımızı bu konuda uyarıyoruz.” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.